وبلاگ

هاست وردپرس ایرانی یا خارجی؟

شاید برای شما هم سوال باشد که برای سئو و سرعت بهتر سایت، هاست وردپرس ایرانی جواب‌گو است یا نیاز به تهیه هاست وردپرس خارجی را داریم؟ ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید تا به جواب سوال خود پی ببرید.

تفاوت هاست ایرانی و خارجی در چیست؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است مثالی را بیان کنیم تا به فهم بهتر موضوع کمک کند. فرض کنید یک کالای ایرانی و خارجی با کیفیتی یکسان در اختیار دارید. اما کالای ایرانی به سبب تولید در کشور، از هزینه‌‌ی کمتری برخوردار است ولی از نظر کاراریی ممکن است کالای خارجی برایتان جذابیت بیشتری  داشته باشد. انتخاب شما کدام است؟

چرا هاست وردپرس ایرانی؟

اکنون به مقایسه تفاوت‌های این دو هاست می‌پردازیم تا انتخاب بهتری در این خصوص داشته‌باشید. این دو هاست از طریق معیارهای متفاوتی مورد بررسی قرار می‌گیرند که به ترتیب عبارتند از: تفاوت در پهنای باند، تفاوت در پینگ تایم یا زمان پاسخ سرور، تفاوت در پایداری هاست، تفاوت در سخت افزار، تفاوت در امنیت، تفاوت در وضعیت سئو سایت و …

  • تفاوت در پهنای باند: اینترنت ایران بر خلاف مصارف معمولی و شخصی که ارزان‌تر از سایر کشورهاست، در مقایسه با مصارف سازمانی یا شرکتی هزینه‌ای گران‌تر دارد. بنابراین برای وبسایت‌های شرکتی وضعیت پهنای باند در هاست خارجی بهتر است.
  • تفاوت در پینگ تایم یا زمان پاسخ سرور: در این خصوص زیر ساخت میزبانی انتخاب شده بسیار حائز اهمیت است. هرچه دیتاسنتر نگه‌دارنده وبسایت و لوکیشن هاست به کاربر نزدیک‌تر باشد، سرعت بارگزاری وبسایت نیز بالاتر می‌رود. بنابراین برای کاربران داخل ایران، انتخاب هاست ایرانی با میزبانی قدرتمند، بهترین انتخاب است.
  • تفاوت در پایداری هاست: پایداری هاست تا حد زیادی به خدمات و زیرساخت‌های شرکت میزبانی وبسایت برمی‌گردد. با توجه به  اختلال‌هایی که در اینترنت ایران رخ می‌دهد، در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت بین‌الملل، شاهد ناپایداری هاست خارجی خواهیم بود. بنابراین انتخاب هاست ایرانی گزینه بهتری است.
  • تفاوت در سخت افزار: قطعاً هاست خارجی از نظر تجهیزات دارای سخت افزار بهتر و در نتیجه دارای کیفیت بیشتری است ولی در صورت خرابی یک قطعه، به همان میزان از هزینه بالاتری برخوردار می‌شود.
  • تفاوت در امنیت: اگر شرکت میزبانی معتبری را انتخاب کنید، آن شرکت از اطلاعات وبسایتتان به‌طور مرتب بک‌آپ می‌گیرد و آن را در چندین سرور نگه‌داری می‌کند. بنابر این نیاز به نگرانی در این خصوص در رابطه با هاستینگ‌های ایرانی نیست.
  • تفاوت در وضعیت سئو سایت: یکی از مهم‌ترین عوامل در سئو سایت، به سرعت لود و بارگزاری آن مربوط می‌شود. هاست‌های ایران از خطر حذف اطلاعات ناشی از تحریم‌ها دور هستند و از این نظر گزینه مناسبی برای تهیه بنظر می‌رسند.

مزایا و معایب استفاده از هاست وردپرس ایرانی

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم، اگر تمایل دارید تا وبسایت قوی با آپتایم مداوم داشته‌باشید، هاست خارج گزینه‌ی مناسبی برایتان محسوب می‌شود؛ در غیر این‌صورت، برای کاربران داخل ایران با توجه به پایداری هاست ایرانی، تفاوت در امنیت، وضعیت سئو و سرعت بیشتر سایت، بهتر است از هاست ایرانی استفاده گردد.

سخن پایانی

در این مقاله به تفاوت‌های هاست وردپرس ایرانی و هاست وردپرس خارجی پرداختیم. مزایا و معایب هر کدام را بررسی کردیم تا بتوانید انتخاب بهتری در این خصوص داشته‌باشید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.