وبلاگ

چگونه هاست مناسب برای سایت فروشگاهی انتخاب کنیم؟

انتخاب هاست مناسب برای سایت فروشگاهی از اصلی‌ترین اقدامات برای شروع کسب‌وکار اینترنتی است که باید عوامل مختلفی را قبل از تهیه آن در نظر گرفت. در ادامه به چندین ویژگی اصلی انتخاب هاست خواهیم پرداخت.

هاست مناسب برای سایت فروشگاهی چه ویژگی‌هایی دارد؟

هاست فضایی است که اطلاعات وبسایت در آن ذخیره می‌شود. شرکت‌های میزبانی مختلفی هاست‌های گوناگون با خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند که نیاز است قبل از تهیه، شرایط هرکدام به‌دقت مطالعه و با یک‌دیگر مقایسه شوند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید. از جمله مواردی که یک هاست فروشگاهی مناسب باید دارا باشد عبارتند از:

1-پهنای باند مناسب: معمولاً وبسایت‌های فروشگاهی به دلیل آپلود کردن تصاویر محصولات به حجم بالایی نیاز دارند. بنابراین لازم است تا شرکت میزبانی حجم مناسبی را در اختیار سایت‌های فروشگاهی قرار دهد و این‎گونه نباشد که بدون توجه به حجم اطلاعات و ترافیک موجود، وبسایت‌های زیادی را میزبانی کند.

2-بک‌آپ (Back up) گیری منظم: ممکن است به‌دلیل وجود مشکلی، تمام اطلاعات وبسایتتان پاک شود. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق نیاز است تا از سایت خود هر از چند گاهی بکاپ‌گیری کنید. شما می‌توانید از شرکت هاستینگ خود بخواهید این کار را به طور مستمر مثلاً هر روزه انجام دهند.

3-پشتیبانی شبانه روزی در تمام طول هفته: زمانی‌که وبسایتتان به مشکلی بر بخورد، اگر شرکت میزبان هاستینگ شما از پشتیبانی سریع و با کیفیت برخوردار باشد، قطعا مشکل وبسایتتان نیز به سرعت برطرف خواهد شد و لطمه‌ای به میزان فروش شما وارد نخواهد شد.

هاست مناسب برای سایت فروشگاهی

مزایای داشتن هاست مناسب برای سایت فروشگاهی

برای درک بهتر این موضوع بهتر است تا در ابتدا از معایب نداشتن یک هاست فروشگاهی اطلاع داشته باشید. در یک سایت فروشگاهی، سرعت سایت حرف اول را می‌زند. به‌طوری‌که اگر سایت فروشگاهی شما کمی بیشتر از حد معمول، چیزی در حدود سه الی چهار ثانیه، برای لود شدن زمان ببرد، کاربر صفحه سایت شما را ترک خواهد کرد و این یعنی از دست دادن مشتری که به‌طبع در رتبه‌بندی گوگل نیز اثر سوء دارد.

یکی دیگر از دلایلی که باید به آن توجه داشت، امنیت سایتتان است. به‌طور مثال اگر وب سایت شما از پروتکل HTTPS پشتیبانی نکند، تعدادی از مرورگرها از جمله مرورگر محبوب کروم، سایت شما را برای کاربر غیر ایمن نشان می‌دهد و این نیز خود باعث می‌شود تا تعداد زیادی از کاربران از سایت شما بازدید نداشته‌باشند. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با دریافت گواهی SSL از وقوع چنین مشکلی پیش‌گیری کنید.

ممکن است سایت شما به دلیل انتخاب هاست نامناسب، به‌طور مکرر دان (Down) شود. زمانی که وب سایت شما دان می‌شود، مشتریان نمی‌توانند سایت شما را مشاهده کنند. از این رو هر چه تعداد دفعات و مدت زمان دان شدن یک سایت بیشتر باشد، به این معنی است که آن سایت مشتریان بیشتری را  از دست خواهد داد. بنابراین بار دیگر به اهمیت انتخاب یک هاست مناسب برای سایت فروشگاهی پی می‌بریم.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را از ویژگی‌های یک هاست مناسب برای سایت فروشگاهی همچون سرعت سایت، امنیت سایت، پهنای باند مناسب، بک‌آپ‌‌گیری منظم و … مطلع کنیم تا بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته‌باشید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.