وبلاگ

همه چیز درباره وب هاستینگ ویندوز

زمانی که میخواید تصمیم بگیرید کدوم پلن وب هاستینگ برای کسب و کارتان مناسب‌تر است، شما دو آپشن اصلی در انتخاب سرور دارید: وب هاستینگ ویندوز و لینوکس هاستینگ. اگر شما با این دو آپشن آشنایی کافی نداشته باشید، در واقع ریسک اشتباه کردن رو یه جون میخرید و این میتواند برای شما گران تمام شود.

برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را برای کسب و کارتان بگیرید، امن هاستینگ هوای شما را در رابطه با ویندوز هاستینگ دارد و در این راهنما ما به شما میگوییم میزبانی ویندوز به چه شکل است و آیا برای شما مناسب هست یا نه.

وب هاستینگ ویندوز چیست؟

میزبانی ویندوز، نوعی از هاستنگ است که از سیستم عامل ویندوز استفاده میکند. اگر زمانی با پلن هاستینگی مواجه شدید که مشخص نکرده بود از کدام سیستم عامل بهره میگیرد، میتوانید به صورت پیش فرض در نظر بگیرید که آنها از لینوکس استفاده میکنند. این به آن دلیل است که لینوکس هاستینگ نسبت به وب هاستینگ ویندوز محبوبیت بیشتری دارد و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

اما در موارد محدودی، هاستینگ ویندوز انتخاب مناسب‌تری برای صاحبان سایت است. بنابراین باید بدانید که چطور بهترین پلن میزبانی ویندوز را بزای سایت خود بیابید.

مزایای میزبانی ویندوز

در حالی که وب هاستینگ ویندوز برای همه مناسب نیست ولی مزایای به خصوصی را برای افراد مناسب ایجاد میکند. برای مثال برای ساخت یک سرور شخصی با استفاده از ویندوز، شما باید مجوزی را خریداری کنید. این موجب دریافت گارانتی بلند-مدتی می‌شود که شما را در طی ایجاد هر مشکلی ساپورت می‌کند. همچنین شما می‌توانید هر اشکال تکنیکی‌ای را با آپشن System recovery حل کنید. مزایای دیگر شامل سیستم آپدیت اوتوماتیک، ساپورت اپلیکیشن‌های بی‌شمار و.. است. این سیستم عامل برای تازه‌کاران نیز بهتر عمل می‌کند و به مراتب ساده‌تر است.

_این نام تجاری به صورت جذابی تعداد انبوه دارد، بنابراین علی رغم کمبودهای مهمش، همچنان رقیبی شایسته برای لینوکس در مسئله میزبانی وب است.

-با وجود برند قدرتمند مایکروسافت و نتایج تحقیقاتی پشت سر آن، مطمئنا با گذشت زمان ویندوز تکامل زیادی خواهد یافت و در زمینه‌هایی که ضعف دارد، رشد خواهد کرد.

– ویندوز از ASP، ASP.net، Microsoft Sharepoint و برخی دیگر از زبان‌های برنامه نویسی وب پشتیبانی میکند. علاوه بر آن شما ساپورت و پشتیبانی PHP را نیز خواهید داشت بنابراین در مقایسه با لینوکس، در مسئله توسعه وب، کار کمتری برای انجام دارید.

-ویندوز پایگاه داده‌های عامل گسترده‌تر و سازگارتری مانند MS SQL و MS Access است.

معایب وب هاستینگ ویندوز

البته ویندوز هم معایب خودش را دارد، مانند گران بودن و آسیب‌پذیری بیشتر در مقابل بدافزارها. بیشتر افرادی که سرور شخصی خودشان را برای راه اندازی سایت، پیاده می‌کنند از ویندوز استفاده می‌کنند. زیرا ویندوز سیستم عاملی است که اکثر مردم با آن آشنا هستند و در مقالات هم بیشتر از آن نام برده می‌شود. به هر حال در ادامه برخی از معایب وب هاستینگ ویندوز را نام میبریم:

-ویندوز در مقایسه با سیستم میزبانی لینوکس بسیار گران‌تر است، زیرا یک نرم افزار رایگان و منبع باز نیست. بنابراین طبیعتا بسته‌های هاست ویندوز شما مقداری گران‌تر از پلن‌های لینوکس است.

-در مقایسه با لینوکس، ویندوز، برای طراحی و توسعه متن آموزنده در وب کارایی کمتری دارد، زیرا از زبان‌های برنامه‌نویسی نظیر Ruby، Perl، Python، CGI Script و… پشتیبانی نمیکند.

– وب هاستینگ لینوکس نسبت به ویندوز از متخصصان امنیتی بیشتری بر خوردار است و به اصطلاح امنیت بهتری را برای شما فراهم میکند.

 میزبانی ویندوز برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که بالاتر هم اشاره شد، برای یکپاچه سازی برخی از اسکریپت‌ها و زبان‌های وب، وب هاستینگ ویندوز کاملا ضروری است. سیستم میزبانی ویندوز معمولا از ASP و ASP.net پشتیبانی می‌کند که یک مزیت اصلی آن به شمار می‌رود. پایگاه داده MS SQL و MS Access بخشی از پایگاه‌های داده دیگر پشتیبانی شده در ویندوز است. همچنین وب هاستینگ windows از Visual Basic Development و C# نیز پشتیبانی و ساپورت میکند. اگر در انتخاب پلن میزبانی هاستینگ خود، دنبال این مشخصات و ویژگی‌ها میگردید، توصیه میکنیم که به سراغ میزبانی ویندوز بروید.

کلام آخر

حالا که میدانید وب هاستینگ ویندوز چیست، میتوانید انتخاب خود را به درستی انجام دهید. در صورتی که به راهنمایی‌های بیشتری در زمینه تهیه هاست نیازمند بودید، میتوانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره ما بهره ببرید. همچنین برای تهیه بهترین هاست ایران، آلمان و فرانسه به پلن‌های مخصوص امن هاستینگ سر بزنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.