وبلاگ

چند مورد از مشخصات فنی هاست که باید بدانید

در مقاله زیر، تعدادی از ویژگی‌ها و مشخصات فنی هاست جمع آوری شده است. شما می‌توانید از این شاخص‌ها استفاده کرده و در خرید هاست وبسایت خود از آن‌ها استفاده کنید. همچنین دانش تخصصی خود را در زمینه هاست و وب سرور بالاتر ببرید. بنابراین در ادامه با امن هاستینگ همراه باشید…

چند مورد از مشخصات فنی هاست که باید در نظر بگیرید

در ابتدا 5 مشخصات کلیدی و فنی هاست را بازگو می‌کنیم. این ویژگی‌ها باید در خرید و تهیه هاست مناسب برای سایت‌تان در نظر گرفته شوند.

1-سیستم عامل سرور (OS)

سیستم عاملی که شما برای هاست سرور خود انتخاب می‌کنید نه تنهای به نرم افزار سروری که نصب می‌کنید بستگی دارد؛ بلکه روی فضای پشتیبانی سخت‌افزار نیز اثر می‌گذارد. برای مثال DataCenter ویندوز حدود 32GB تا 2TB از رم را ساپورت می‌کند در حالی که سرور ویندوز 2008 تنها قابلیت ساپورت 4GB را دارد. عوامل دیگری که باید در این قسمت در نظر بگیرید Cloud readiness، امنیت، ثبات، پشتیبانی جامع و.. است.

فضای ذخیره سازی سرور

فضای ذخیره سازی سرور یکی دیگر از مشخصات فنی مهم هاست است. اینکه  این فضای ذخیره سازی یا Server Storage شما چقدر باید باشد، معمولا به نوع کسب و کاری که شما انجام می‌دهید، و گسترش آن بستگی دارد. یک وبسایت تازه کار نسبت به یک سایت وسیع با ملیون‌ها کاربر، به فضای ذخیره‌سازی کمتری احتیاج پیدا می‌کند.

پردازنده سرور

هنگام انتخاب پردازنده سرور، شما باید نیاز‌های کسب و کارتان را به همراه تعداد کاربرانی که انتظارشان را دارید؛ در نظر بگیرید. اگر سایت شما زیر بار ترافیک سنگین گیر کرده و کاربران مرتبا پیام “Busy server” را دریافت می‌کنند، وقت آن است که پردازنده سرورتان را ارتقا دهید. البته همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، کار راحت‌تر آن است که پیش از تهیه هاست و سرور مشخصات فنی هاست و میزبانی را در نظر بگیرید.

نکته دیگر این شاخصه، علاوه بر سرعت پردازنده، حافظه پنهان آن نیز هست. حافظه پنهان پردازنده، زمان مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات از حافظه اصلی را سرعت ی‌بخشد و بهینه می‌کند. این قاعده را در نظر بگیرید که هرچه حافظه پنهان (cache memory) پیشرفته‌تر باشد، داده‌های بیشتری در آن‌ نگهداری می‌شود و در نهایت سرعت عملکرد سرور ارتقا می‌یابد.

رم سرور (RAM)

از مهم‌ترین و درعین حال نادیده گرفته شده‌ترین مشخصات فنی هاست، Ram سرور میزبانی است. شما باید مطمئن شوید که RAM کافی برای تحمل ترافیک و دیتاهای سایت‌تان را دارید. نه تنها مقدار رم بیشتر، سرور شما را پرسرعت می‌کند، به سایت شما قابلیتی می‌بخشد که ترافیک‌ها را بسیار آرام و دلنشین دریافت کند، پشتیبانی مدیریت محتوای بهتری می‌سازد، به شما فضای بیشتری برای اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های جانبی سایت‌تان می‌دهد تا کسب و کار آنلاین قدرتمندی داشته‌باشید. لگر یادتان باشد در مورد اول که راجب سیستم عامل سرور صحبت کردیم، گفتیم انتخاب سیستم عامل در قدرت ساپورت RAM سرور شما تاثیر دارد. پس یادتان نرود که همه شاخص‌ها را در نظر بگیرید.

قابلیت ارتقاء سرور

قابلیت ارتقا سرور شما، شاخصه‌ای است که تعیین می‌کند آیا سایت شما می‌تواند رشد کند و گسترش یابد، یا خیر. پیش از خرید یک پلن میزبانی از مقیاس‌پذیری سرور آن اطمینان حاصل کنید.  ارتقا سرور همچنین در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه‌هایتان می‌شود. اگر متوجه شدید که از پلن میزبانی‌تان کامل استفاده نمیکنید و درواقع بی‌فایده است، می‎توانید این مورد از مشخصات فنی هاست را کاهش بدهید و منابع هدر رفته را حذف کنید. در واقع اکثر ارائه‌دهندگان هاست یک رابط کاربری گرافیکی برای ارتقا و یا تنزل سرورها ارائه می‌دهند تا نیازهای فوری خود را مدیریت کنید.

کلام آخر

پتانسیل پیشرفت و ارتقا سرور شما همیشه ممکن است ولی چقدر خوب می‌شود اگر از ابتدا به نکات ضروری توجه کنید تا بعدها با اتلاف هزینه و زمان مواجه نشوید. اینکه آیا مشخصات فنی یک هاست نیازهای شما را اعم از ترافیک، زبان اسکریپت، CMS ، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جانبی و.. تحمل می‌کند، اهمیت زیادی در سهولت مدیریت وبسایت شما دارد. برای دریافت پلن‌های پیشنهادی امن هاستینگ می‌توانید روی دکمه‌های مربوطه کلیک کنید. همچنین برای مشاوره و پاسخ به سوالاتتان می‌توانید با ما تماس برقرار کنید. ممنون که تا اینجای مقاله را مطالعه کردید، خدانگهدار!

منبع

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.