وبلاگ

هاست ایران یا اروپا، کدام بهتر است؟

خرید هاست در کنار ثبت دامین و انتخاب اسم، یکی از اقدامات اولیه و مهم هنگام راه اندازی یک سایت می‌باشد.  بسیاری از صاحبان سایت‌ها هنگام خرید هاست بین هاست ایران یا اروپا دچار تردید می‌شوند. ما در این محتوا سعی می‌کنیم با مقایسه این دو هاست و بیان ویژگی‌های هر کدام اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم که با آگاهی و با توجه به شرایط خود انتخاب درستی داشته باشید.

هاست چیست؟

هاست به معنای میزبان می‌باشد که در واقع فضایی است که تمام اطلاعات و فایل‌های سایت بر روی آن قرار می‌گیرد و انواع گوناگونی از جمله هاست اشتراکی، سرور مجازی، هاست اختصاصی و… دارد. انتخاب هاست مناسب امری بسیار مهم است، چرا که تاثیر به سزایی در رتبه بندی سئو سایت دارد.

هاست بر روری یک سرور قرار دارد و لوکیشن سرور می‌تواند از کشورهای متفاوتی باشد، که در اینجا قصد داریم به مقایسه هاست ایران و اروپا و بیان مزیت‌ها، معایب و تفاوت‌های هر کدام بپردازیم.

هاست ایران یا اروپا

معیارهای قابل توجه هنگام خرید هاست

معیارهایی که لازم است هنگام تهیه هاست به آن‌ها توجه کرد عبارتند از:

1. سرعت

2. آپتایم و کیفیت سرویس

3. امنیت

4. قیمت هاست

5. ترافیک ماهانه و پهنای باند

حال برای انتخاب بهترین گزینه با توجه به شرایط خود این دو هاست را با توجه به معیارهای بالا مقایسه ‌می‌کنیم.

سرعت دسترسی هاست

بررسی سرعت دسترسی سایت از دو مکان جغرافیای مختلف بدین صورت است که، دسترسی به اطلاعات موجود در دیتا سنترهای موجود در هر کشور برای کاربران همان کشور سریع‌تر است. بنابراین اگر سرور داخل  ایران باشد سرعت دسترسی به اطلاعات برای کاربران داخل ایران راحت‌تر و سریع‌تر است.

آپتایم و کیفیت سرویس

یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب هاست ایران یا اروپا بحث کیفیت و آپتایم بودن آن است. متاسفانه هاست ایران کیفیت پایین‌تری نسبت به هاست‌ اروپا دارد و دلیل این موضوع زیر ساخت‌های قدرتمندی است که هاست اروپا دارد.

هاست ایران یا اروپا

البته قابل به ذکر است که در چند سال اخیر با توجه به پیشرفت دیتا سنترها و توسعه‌ی زیر ساخت‌ها، پایداری هاست ایران نیز افزایش چشمگیری داشته است.

قیمت هاست

با توجه به این موضوع که قیمت اینترنت و پهنای باند در ایران زیاد است؛ همین امر تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده‌ی هاست ایرانی میگذارد. پیش از بالا رفتن قیمت یورو و دلار اینترنت خارج ارزان‌تر بوده، و هزینه‌ی هاست‌ اروپا کمتر از هاست ایران بود. ولی در حال حاضر و با توجه به شرایط موجود هزینه آنها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

امنیت هاست

یکی از اصلی‌ترین معیارهای انتخاب هاست ایران یا اروپا این مورد می‌باشد. امنیت هاست ایران نسبت به هاست‌های خارجی بیشتر می‌باشد به همین دلیل سایت‌های دولتی که دارای  اطلاعات حیاتی و مرتبط با منافع ملی هستند نباید از هاست‌های خارجی استفاده کنند.

ترافیک ماهانه و پهنای باند

هاست‌ اروپا با توجه به قیمت پایین اینترنت و وجود شبکه‌ای منظم، پهنای باند و به دنبال آن کیفیت بالاتری نسبت به هاست ایران دارد.

جمع بندی

در این محتوا هر یک از معیارهای انتخاب هاست ایران یا اروپا را بیان کردیم و شما با مقایسه‌ی این معیارها و با توجه به نیاز خود و شرایط وب سایتتان می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از جمله این مقایسه‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد که هاست اروپا از لحاظ پهنای بند، کیفیت و آپتایم بودن از هاست ایران بهتر است. در مقابل هاست ایران، برای کاربران داخل ایران از لحاظ امنیت و سرعت نسبت به هاست اروپا برتری دارد. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که پیش از افزایش قیمت یورو و دلار و با توجه به هزینه‌ی بالای اینترنت در کشور ما تهیه هاست اروپا مقرون به صرفه‌تر بود، اما در حال حاضر تفاوت چندانی از این نظر ندارند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.