وبلاگ

تاثیر هاست بر سئو سایت چگونه است؟

عوامل گوناگونی بر سئو سایت تاثیر گذارند که یکی از این موارد تاثیر هاست بر سئو سایت است، این عوامل تاثیر بسزایی بر روی دیده شدن سایت شما توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل می‌‍‌شوند و در ادامه بازتاب هرچه بهتر مطالب سایت شما به کاربران را به دنبال دارند.

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از افراد تمایل به ایجاد کسب و کارهای آنلاین دارند، این کار مستلزم داشتن یک سایت خوب است؛ در واقع سایتی توانایی دیده شدن بین رقبا را دارد که دارای زیر ساخت مطلوبی باشد و هاست  به عنوان زیر ساخت نقش تعیین کننده‌ای در این موضوع ایفا می‌کند.

اهمیت هاست خوب

اگر بخواهیم تاثیر هاست بر سئوی سایت را توضیح دهیم می توانیم به این صورت بیان کنیم؛ اگر سرور و بخش‌های آن که هاست نامیده می‌شوند، حتی برای لحظه‌ای خاموش شوند، سایت‌هایی که بر روی آن سرور بنا شده‌اند همه از دسترس خارج خواهند شد و این امر تاثیر منفی بر سئو سایت دارد و موجب بهم ریختن آن می‌شود، همچنین از نظر گوگل برای مدتی اعتبار پیشین را از دست می‌دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که سایت شما روی هاستی پایدار، پرسرعت و ایمن بنا شود چرا که در دراز مدت باعث موفقیت سایت می‌شود.

تاثیر هاست بر سئو سایت

روشهایی که هاست می‌تواند بر سئو سایت تأثیر بگذارد

در واقع هاست خوب، با سرعت و پایداری مناسب، تمام مطالبی را که سئو کرده‌اید به دست موتور جستجوگر میرساند و از این طریق باعث بهتر دیده شدن سایت شما می‌شود.

مواردی از هاست که بر سئو سایت تاثیر میگذارند عبارتند از:

1.سرعت

2.امنیت داده‌ها

3.گسترش دامنه

4.محل سرور

5. SSL

6.پشتیبانی

7.پایداری

حال هر یک از موارد فوق را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

تاثیر سرعت هاست بر سئو سایت

اولین و مهم‌ترین مورد از عوامل تاثیر هاست بر سئو سایت می‌توان به سرعت هاست اشاره کرد. در سال 2010، گوگل اعلام کرد که سرعت سایت را به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی جستجو در نظر گرفته است. هرچه یک وب سایت سریع‌تر بارگذاری شود، احتمال اینکه در نتایج جستجو بالاتر ظاهر شود، بیشتر می‌شود البته باید توجه داشت که عوامل دیگری نیز موثر هستند. این اعلامیه باعث شد که وب سایت‌ها زمان و منابع زیادی را صرف این موضوع کنند. به‌عنوان مثال، بهینه‌سازی کد، تبدیل تصاویر به فرمت‌های فشرده و…

پشتیبانی

همانطور که در بالا اشاره کردیم حتی اگر یک ثانیه هم وب سایت شما از دسترس خارج شود روی سئو تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین داشتن یک پشتیبانی قوی بسیار مهم است تا درصورت بروز هر مشکلی در اسرع وقت آن را برطرف کنند.

اهمیت پشتیبانی قوی برای هاست‌های اشتراکی بیشتر است، چرا که در هاست اشتراکی سایت شما و چند وب سایت دیگر از منابع هاست به طور مشترک استفاده می‌کند و و لذا ممکن است درصورت استفاده بیش از حد وب سایت دیگر، سایت شما دچار مشکل شود که در این صورت پشتیبانی هاست می‌تواند به این امور رسیدگی کند.

تاثیر هاست بر سئو سایت

پایداری

‌آپتایم یا همان پایداری هاست از دیگر عوامل تاثیر هاست بر سئو سایت است که گاهی توسط دارندگان وب سایت‌ها نادیده گرفته می‌شود. درصد آپ تایم ماهیانه خوب ارتباط مستقیمی با رتبه بندی سئو گوگل دارد. این درصد نشان دهنده‌ی میزان فعالیت و در دسترس بودن سایت است، همچنین در هاست‌های اشتراکی وقتی ترافیک بالا می‌رود، از سرعت برخی سایت‌ها کاسته می‌شود که این موضوع نیز بر روی آپتایم تاثیر گذار است و طبیعتا کاهش درصد آپتایم تاثیر منفی برسئو سایت میگذارد.

جمع بندی

در این مقاله پیرامون تاثیر هاست بر سئوی سایت صحبت کردیم، که عوامل متعددی بر این موضوع تاثیرگذار هستند از جمله امنیت هاست، سرعت، پایداری، دامنه و… آن.

توجه به ویژگی های هاست که بر روی سئو سایت تاثیر دارند بسیار مهم است چرا که اگر سروری که هاست بخشی از آن است، از دسترس خارج شود تاثیر بسیار منفی در رتبه بندی موتورهای جستجوگر گوگل می گذارند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.