وبلاگ

کنترل پنل چیست؟

کنترل پنل هاست ابزاری است که به شما امکان می دهد تمام جنبه های یک سرویس میزبانی را مدیریت کنید. این به شما اجازه می دهد تا فرآیندهای پیچیده مدیریت سیستم را تنها با چند کلیک از رابط مدیریت انجام دهید. شما حتی می توانید کارهای پیشرفته ای مانند انتقال سرور، تعویض سرور وب و غیره را با استفاده از آن به راحتی انجام دهید.

قبلاً این کار به صورت دستی انجام شده و زمان زیادی برای تنظیم همه آن ها صرف می شد. در حالی که اکنون فقط چند دقیقه طول می کشد.

ابزارهای کنترل پنل هاست متفاوتی وجود دارد. محبوب ترین آنها عبارتند از:

سی پنل

پلسک

در اینجا برخی از نکاتی است که باید قبل از انتخاب کنترل پنل به آنها توجه کنید، آورده شده است.

  • رابط کاربری به راحتی قابل مدیریت است.
  • پشتیبانی و انجمن ها
  • ویژگی ها و پشتیبانی از نرم افزار
  • اثربخشی هزینه.
  • به روز رسانی ثبات و امنیت
  • رابط کاربری راحت و قابل مدیریت

یک کنترل پنل باید یک رابط کاربری راحت و قابل مدیریت ارائه دهد تا کاربران بتوانند تمام جنبه های هاست خود را به راحتی مدیریت کنند.

سادگی رابط کاربری بسیار مهم است، در غیر این صورت ممکن است کاربران گیج شوند. کنترل پنل ها باید وظایف مدیریت سیستم را ساده کنند تا حتی افراد غیر فنی نیز بتوانند وظایف را با رابط انجام دهند. cPanel گزینه ترجیحی پنل برای همه هاست ها است.

بسته های میزبانی amnhosting را ببینید

استقلال پلتفرم

بیشتر کنترل پنل های موجود به صورت آنلاین برای سرورهای مبتنی بر لینوکس ساخته شده اند. اباید یک پنل را انتخاب نمایید که در سرورهای ویندوز کار می ‌کند. تا آنجا که به استقلال پلت فرم مربوط می شود، پلسک محبوب ترین گزینه است. در سرورهای لینوکس مبتنی بر RPM و همچنین در سرورهای ویندوز کار می کند.

پشتیبانی و انجمن ها

هنگامی که یک پنل بر روی سرور نصب می شود، مدیریت خدمات توسط خودش انجام می شود و در صورت بروز هر گونه مشکل، پشتیبانی عالی بسیار مهم است.

ویژگی ها و پشتیبانی نرم افزار

ضروری است که کنترل پنل از هر نرم افزار یا ویژگی مورد نیازی که باید روی سرور نصب کنید، پشتیبانی نماید.

مقرون به صرفه بودن

اگر توانایی پرداخت هزینه کنترل پنل را ندارید، یک پنل رایگان خریداری کنید. اگر بودجه کافی دارید، از یک کنترل پنل پولی استفاده کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد و در صورت نیاز به کمک، پشتیبانی فنی خوبی ارائه می دهد. بهترین گزینه ها cPanel، Plesk و DirectAdmin هستند.

به روز رسانی ثبات و امنیت

پایداری و امنیت سرور عامل بسیار مهمی است که در صورت عدم نگهداری صحیح بر کسب و کار شما تأثیر منفی می گذارد. بسیار مهم است که سرور و پنل پایدار باشد و باعث خرابی غیر ضروری کاربران نشود.

همچنین با توجه به این واقعیت که هکرها و مهاجمان در همه جا وجود دارند، به روز رسانی اشکالات برای حفظ امنیت سرور بسیار مهم هستند. هنگام انتخاب یک کنترل پنل، مطمئن شوید که به‌ روزرسانی ‌های امنیتی به طور مرتب در دسترس هستند.

کلام آخر

ما سعی کردیم نکات ضروری که در هنگام خرید کنترل پنل است را بازگو کنیم، امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. جهت خرید هاست سی پنل آلمان کلیک کنید.

منبع

برچسب‌ها:,

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.